Co budu dělat po střední škole?

Je tady podzim a s ním i pro mnohé studenty rozhodování „co dál?“. Někteří středoškoláci uvažují o tom, že by ještě během střední školy vyjeli na půlroční či roční studijní pobyt na střední školu do jiné země, kde by se osamostatnili, poznali by systém v jiné zemi a v neposlední řadě by si výborně procvičili cizí jazyk. Mnozí studenti posledních ročníků si touto dobou lámou hlavu s jednou jedinou otázkou – „Co budu dělat dál?“. Jiní se se tím vůbec netrápí a vědí, že od příštího září či října nastoupí na některou ze široké škály českých vysokých škol. Pokud se nedostanou na státní, soukromá vysoká škola to jistí, a dokonce je jim jedno i obor, který budou studovat. „Hlavně něco, abych měl ten papír.“ si mnozí z nich říkají.

Jsou ale mezi námi i tací, kteří studovat chtějí, a ne kvůli „papíru“ – tito studenti mají svůj sen, dokonce vědí, co je baví a v čem by se chtěli zlepšovat. Poměrně velká část studentů z této skupiny uvažuje o zahraničním studiu. Často se setkávám se studenty, kteří by v zahraničí rádi studovali, ale oni nebo jejich rodiče se obávají dlouhého administrativního procesu, který musí během přijímacího řízení na zahraniční střední či vysokou školu absolvovat, a proto často tito studenti do zahraničí vůbec nevyjedou, a to je velká škoda.

Tento krátký článek píši proto, abych Vám dodala odvahy a řekla, že každá překážka vypadá složitě, ale když nahlédnete blíže, složité to vůbec není. Vše se dá vyřešit a má firma je tady proto, abychom Vám pomohli všechny nástrahy překonat. Se zahraničím studiem máme mnoho zkušeností a víme, jak to chodí. Tak se na firmu DANA Study neváhejte obrátit, sejdeme se spolu a budeme krůček po krůčku pracovat na tom, abyste se na svou vysněnou školu bez problémů dostali :-).

-Dana

2018-09-24T14:22:56+02:00 24.9.2018|